Smalltalk

Vozacki

Ovdje mozete razgovarati o raznim temama.

PostPostao/la ThePrince » pon maj 04, 2009 5:03 pm

Barcek je napisao/la:
ThePrince je napisao/la:
Barcek je napisao/la:Kod nas u Sloveniji mozesh pocet pravit ispit sa 16 godina al se mora ko je star 30 vozit satobom dok nisi 18... mlad vozac 3 godine...za napravit ispit oko 1500 evri minimum...

e to prijatelju nije istina da oko 1500 evra minumum..ja sam sve ukupnu potrosijo 600 € ...ovisi kod koga radis i kako ti ide

Neznam ja kad si ti pravio ispit, znam kolko narod ovde placa... al haj neda se mi razpravljat nek bude tako :D ... ima ovde previshe pametnih na forumu netrebam i ja bit :D ... vozdra

ja sam ti prijatelju polozijo prije mjesec dana pa zato kazem..nista ne pametujem samo kazem...da sve ovisi od avtoskole i svega...pozz
ThePrince
Novi
Novi

PostPostao/la Sani_Boy » pon maj 04, 2009 5:03 pm

kako vidim nama u americi je najlaske polagati :D
Sani_Boy
Pocasni Clan
Pocasni Clan

PostPostao/la dramatik » pon maj 04, 2009 5:08 pm

Ovde u svajcarskoji mozes sa 16 godina polagati za teoriju. a sa 18 smes za voznju. mozes se sa nekoga uciti sto ima dozvolu vise od 3 godine. ali samo vezbati. Jedna lekcija (45 min.) kosta 80 Fr. to je negde oko 50 €. Instruktor te tek prijavi za voznju kad vidi da si dobar. a to sad moze biti posle 10 sati, 20, 30, 40.. kradu pare! :whip: :lol:
dramatik
Pocetni Clan
Pocetni Clan

PostPostao/la Barcek » pon maj 04, 2009 6:16 pm

Jes ovaj narod nedokazan da boze sacuvaj :|
Barcek
Skoro pa Aktivan
Skoro pa Aktivan

PostPostao/la Dj_Ice_B_ » pon maj 04, 2009 6:19 pm

Neznam u nas u austriji sve kod mene kosta u linzu 800 do 900 euro
Armani haha :lol: :lol:
Aramni je vam sve reko kako sta ali cjena jeste skupi tamo na drugom kraju haha 8)
Dj_Ice_B_
Ableton
Ableton

PostPostao/la DJArmani » pon maj 04, 2009 7:04 pm

Lil-All je napisao/la:Mene je izaslo polaganje za A i B kategoriju sve zajedno negdje oko 900 eura.. Tako se ovdje u Bosni krece cijena.. S'tim da ima pun [zabranjeno] glupih zakona za vozace pocetnike, kao npr. moram prve dvije godine nositi oznaku na svom automobilu kao oznaku vozaca pocetnika, to je slovo P koje se mora nalaziti na straznjem dijelu auta na vidljivom mjestu.. Takodjer do 23. godine svoje ogranicen sam i vremenski voznjom, znaci od 23:00 pa do 05:00 ne smijem auto voziti ukoliko sa mnom nije osoba koja ima najmanje 23 godine i najmanje 2 godine voznog iskustva!! Znaci sljedecih nepunih pet godina, nocni provodi banana, ukoliko ne zelim placati kazne!!!!

Armani zaboravio si napisati da u AT mozes dobiti vozacku sa 17, ali ne smijes se kretati sa autom nigdje izvan gdje zakon nalaze da osobe ispod 18 godina ne smiju upravljati automobilom!! Znam to jer imam mnogo familije gore koji su polagali isto sa 17!!!

u pravu si! al ja kako znam, to nema veze sa austrijskim pravilama.. u americi bi smjeo vozit, dakle pravo je u bih npr. da nesmijes vozit ispod 18 godina.. ja mislim da to ima veze sa pravilama druge drzava.. neam pojma.....

@ice b

jes jes ima neki nude malo manje para.. al dok ti platis doktora, prvu pomoc ono sto ucis, ovo ono, izadze te opet na 1200.. :whip:
DJArmani
Aktivan
Aktivan

PostPostao/la D-nassi » pon maj 04, 2009 7:15 pm

Joj sad sam bas kolima dolazio iz Subotice, na izlazu iz grada ogranicenje je bilo 60... vozim ja 80 i samo vidim izlece pandur na put i to tacno iza znaka gde prestaje ogranicenje za 60... ajoj u tri lepe... :D
Al' pandur je bio najjaci... pita me da li znam koliko sam isao... I ja rekao da znam, i nakon sto je gledao saobracajnu dozvolu, ja mu kazem da sam suvise mlad i neiskusan da bi mi naplatio kaznu, naravno, kroz salu. Rece on: "Mladi gospodine Jovicu, kazna za prekoracenje brzine na licu mesta iznosi 3000 dinara", zastane na par sekundi - "1000 je za minimalac, a 500 dinara da se razumemo"... 8O

Inace kod nas se sa 18 polaze, a ranije mozes da krenes sa obukom. Sa 21-om godinom se moze polagati za "E" (tri godine vozackog iskustva obavezno).

Uobicajena cena ovde u Novom Sadu (u Beogradu je, verujem, skuplje!) za obuku + polaganje za "B" kategoriju ukupno iznosi negde oko 250-300 €. Fond casova obuke je 40x45 min. Nakon polozenog ispita i voznje i izdavanja vozacke dozvole, pravila su ista kao i kod iskusnih vozaca, tj. nema ogranicenja za vreme voznje i brzinu. Cena polaganja (dakle, bez obuke) je negde oko 2500 dinara, sto je oko 26 €. Ogranicenje broja polaganja nema.

Inace ne znam tacno koliko bi ova gore navedena pravila kod nas vazila posto ove ili sledece godine trebaju da stupe na snagu nova/izmenjena pravila, zamena starih vozackih dozvola za nove (one sa poenima, pa kad svih 18 poena ispusis, moras ponovo na obuku + polaganje, koje ce iz tog razloga biti mnooogooo skuplje nego sto je gore navedeno).

Inace, ogranicenja brzine u Srbiji, ako nije navedeno saobracajnim znakom:
- autoput 120 km/h
- put rezervisan za saobracaj motornih vozila 100 km/h
- naseljeno mesto 60 km/h

Imam polozeno za sve kategorije osim za "E". :)
__|_|_|_|_ DJ DeNiS _/|_/|_/|_/|__
D-nassi
Skoro pa Aktivan
Skoro pa Aktivan

PostPostao/la DJArmani » pon maj 04, 2009 7:19 pm

D-nassi je napisao/la:Joj sad sam bas kolima dolazio iz Subotice, na izlazu iz grada ogranicenje je bilo 60... vozim ja 80 i samo vidim izlece pandur na put i to tacno iza znaka gde prestaje ogranicenje za 60... ajoj u tri lepe... :D
Al' pandur je bio najjaci... pita me da li znam koliko sam isao... I ja rekao da znam, i nakon sto je gledao saobracajnu dozvolu, ja mu kazem da sam suvise mlad i neiskusan da bi mi naplatio kaznu, naravno, kroz salu. Rece on: "Mladi gospodine Jovicu, kazna za prekoracenje brzine na licu mesta iznosi 3000 dinara", zastane na par sekundi - "1000 je za minimalac, a 500 dinara da se razumemo"... 8O

Inace kod nas se sa 18 polaze, a ranije mozes da krenes sa obukom. Sa 21-om godinom se moze polagati za "E" (tri godine vozackog iskustva obavezno).

Uobicajena cena ovde u Novom Sadu (u Beogradu je, verujem, skuplje!) za obuku + polaganje za "B" kategoriju ukupno iznosi negde oko 250-300 €. Fond casova obuke je 40x45 min. Nakon polozenog ispita i voznje i izdavanja vozacke dozvole, pravila su ista kao i kod iskusnih vozaca, tj. nema ogranicenja za vreme voznje i brzinu. Cena polaganja (dakle, bez obuke) je negde oko 2500 dinara, sto je oko 26 €. Ogranicenje broja polaganja nema.

Inace ne znam tacno koliko bi ova gore navedena pravila kod nas vazila posto ove ili sledece godine trebaju da stupe na snagu nova/izmenjena pravila, zamena starih vozackih dozvola za nove (one sa poenima, pa kad svih 18 poena ispusis, moras ponovo na obuku + polaganje, koje ce iz tog razloga biti mnooogooo skuplje nego sto je gore navedeno).

Inace, ogranicenja brzine u Srbiji, ako nije navedeno saobracajnim znakom:
- autoput 120 km/h
- put rezervisan za saobracaj motornih vozila 100 km/h
- naseljeno mesto 60 km/h

Imam polozeno za sve kategorije osim za "E". :)

i za traktor a? :lol:
DJArmani
Aktivan
Aktivan

PostPostao/la D-nassi » pon maj 04, 2009 7:26 pm

DJArmani je napisao/la:i za traktor a? :lol:

Traktor nije motorno vozilo. :wink:
__|_|_|_|_ DJ DeNiS _/|_/|_/|_/|__
D-nassi
Skoro pa Aktivan
Skoro pa Aktivan

PostPostao/la cobra11 » pon maj 04, 2009 7:53 pm

dramatik je napisao/la:Ovde u svajcarskoji mozes sa 16 godina polagati za teoriju. a sa 18 smes za voznju. mozes se sa nekoga uciti sto ima dozvolu vise od 3 godine. ali samo vezbati. Jedna lekcija (45 min.) kosta 80 Fr. to je negde oko 50 €. Instruktor te tek prijavi za voznju kad vidi da si dobar. a to sad moze biti posle 10 sati, 20, 30, 40.. kradu pare! :whip: :lol:

Lopovi majku im, zderu samo pare... 8O :whisling:

A sta je s ovim pravilom, nesmije 3.godine vozit u drugu Drzavu, moras imati prvo prakse 3.Godine da bi mogao vozit i preci granicu ..u Jebem li im ta Pravila, neznam dali jos vrede..ali to je sramota

Samo CH se pravi Glupa

:whisling:
... sada kada propadam
nikom se ne dopadam ...
cobra11
Skoro pa Aktivan
Skoro pa Aktivan

PostPostao/la DJArmani » pon maj 04, 2009 7:54 pm

D-nassi je napisao/la:

:lol: kako nije kad ima motor.. kod nas se mora polagat i za to, sad neznam stvarno kako to kod tebe...
DJArmani
Aktivan
Aktivan

PostPostao/la hrvoje1804 » pon maj 04, 2009 7:59 pm

DJArmani je napisao/la:
D-nassi je napisao/la:

:lol: kako nije kad ima motor.. kod nas se mora polagat i za to, sad neznam stvarno kako to kod tebe...

kod nas traktor spada u B kategoriju,znaci kad polozis za auto mos i traktor votzit 8)
hrvoje1804
Skoro pa Aktivan
Skoro pa Aktivan

PostPostao/la DJArmani » pon maj 04, 2009 8:01 pm

hrvoje1804 je napisao/la:
DJArmani je napisao/la:
D-nassi je napisao/la:

kod nas traktor spada u B kategoriju,znaci kad polozis za auto mos i traktor votzit 8)

pa jaaa, kod vas je to normallno.. cuo sam da se vise traktora voza po ulicama nego auta :lol: :lol: :lol: :lol: :P :P

sala mala, pozdrav
DJArmani
Aktivan
Aktivan

PostPostao/la nikolasampanjac » pon maj 04, 2009 8:17 pm

Pa kod nas se vozaju i Konji pa gdje problem

Vozis Konja i to je to...to je kao da imas Mecku :o 8O

a onaj ko vozi Kobilu, i Magarca e jbga taj je nadrljo 8)
nikolasampanjac
Novi
Novi

PostPostao/la Marianus » pon maj 04, 2009 9:20 pm

Da kazem koju i o zakonu kod nas u hr za mlade vozace :D

(1) Osoba koja je polozila vozački ispit i dobila vozačku dozvolu za M, A1, A, B, ili C1 kategoriju vozila ne smije dvije godine od dana izdavanja vozačke dozvole upravljati vozilom na cesti brzinom većom od 80 km na sat, na cesti namijenjenoj isključivo za promet motornih vozila brzinom većom od 100 km na sat, odnosno 120 km na sat na autocesti, a mopedom 40 km na sat, niti tim vozilom smije vući priključno vozilo, a niti organizirano prevoziti djecu.

Na ovo nemam komentara :lol:

(2) Osoba iz stavka 1. ovoga članka ne smije upravljati niti početi upravljati vozilom ako u organizmu ima opojnih droga, alkohola ili ako pokazuje znakove alkoholiziranosti.

Ovo je ja mislim u svim zemljama slicno ako ne i isto.

(3) Osoba iz stavka 1. ovoga članka koja je polozila ispit za B kategoriju vozila ne smije upravljati vozilom čija snaga motora prelazi 75 kW. Osoba iz stavka 1. ovoga članka koja je polozila ispit za A kategoriju vozila ne smije upravljati vozilom čija snaga motora prelazi 25 kW.

Ovo mi je jako glup zakon sto mladi vozaci nemogu vozit auto jaci od 100KS jer brzina od 100km/h je ista vozio ti jugo ili bmw.

(4) Osoba iz stavka 1. ovoga članka ne smije upravljati vozilom u prometu na cesti u vremenu od 23.00 sati do 5.00 sati osim ako je s njim u vozilu osoba starija od 25 godina kojoj nije izricana zastitna mjera ili mjera sigurnosti zabrane upravljanja motornim vozilom.

A ovo vise ne vrijedi :D :D :D
Marianus
Novi
Novi

PrethodnaSljedeća

Natrag na Smalltalk

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ukupno je: 2 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 2 gostiju. (Bazirano na aktivnosti korisnika/ca u prošle/ih 15 minute/a.)
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 121, dana sub okt 22, 2011 8:23 pm.

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.